دستگاه کارتخوان یا پوز چیست؟

دستگاه کارتخوان

بررسی انواع دستگاه کارتخوان

امروزه پول نقد طوری جایگاه متزلزلی پیدا کرده است که گاهی افراد حتی پول نقد را جزء دارایی‌های خود در نظر نمی‌گیرند!
نکته دیگر اما توجه به این مورد است که با از بین رفتن ارزش پول، پرداخت برای اجناسی که قیمت کمی دارند و یا اقلامی که قیمت‌های رندی ندارند عملاً غیرممکن است.
احتمالاً اگر تمام پول شما اسکناس پنجاه هزار تومانی باشد باز هم حمل چند میلیون برای شما دشوار و البته ریسک‌پذیر است؛ پس امکان خرید اقلامی که ارزش‌های میلیونی دارند نیز با پول نقد وجود ندارد. در چنین شرایطی راه چاره برای فروشنده و خریدار چیست؟
در گذشته‌ای نه چندان دور پول نقد، تنها دارایی در دسترس افراد بود؛ اما با گذشت زمان رفته رفته کارت‌های بانکی جای اسکناس‌ها و سکه‌های متنوع را گرفتند. این اتفاق زمانی محسوس‌تر می‌شود که هنگام خرید، اگر شما یک درصد به فروشنده پول نقد بدهید احتمالاً برای پس دادن الباقی پول شما چالش بزرگی ایجاد می‌شود زیرا ۹۹ درصد افرادی که قبل از شما از آن فروشنده خرید کرده‌اند، پول نقد نداده‌اند و به اصطلاح کارت کشیده‌اند و یا هنگام پرداخت پول در تاکسی متوجه می‌شوید که پول نقد در جیب ندارید و به راننده می‌گویید می‌شود برای شما کارت به کارت کنم؟!
با روی کار آمدن کارت‌های بانکی، دستگاه کارت‌خوان جزء جدا نشدنی کسب و کار‌ها شدند به‌طوری که کسب و کاری که کارت‌خوان ندارد چون جزیره‌ای دورأفتاده می‌ماند که ارتباطی با جهان پیرامون خود ندارد.
در این مقاله به بررسی دستگاه کارتخوان می‌پردازیم و تمام سؤالاتی که در ذهن و خارج از ذهن شما نقش بسته است را پاسخ می‌دهیم. پس از آن به بررسی انواع دستگاه کارت‌خوان، مزایا و معایب آن، طول عمر مفید برای یک دستگاه کارت‌خوان، قیمت دستگاه کارت‌خوان خرید دستگاه کارت‌خوان و… می‌پردازیم. همچنین به این پرسش پاسخ می‌دهیم که شما چگونه می‌توانید یک دستگاه کارت‌خوان داشته باشید و آسان‌ترین راه برای داشتن یک دستگاه پوز چیست؟

کارتخوان یا دستگاه پوز چیست؟

ساده‌ترین تعریفی که می‌توان برای دستگاه کارت‌خوان ارائه داد، پایانه فروش است. در ابتدا لازم است تا بدانیم دستگاه کارت‌خوان تفاوتی با دستگاه پوز ندارد و این دو در واقع نشانگر یک دستگاه است. پوز (pos) مخفف Point Of Sale به معنای نقطه فروش یا محل فروش است؛ و به صندوق‌هایی گفته می‌شود که برای دریافت وجه از مشتری در اماکنی مثل فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و نظایر آن استفاده می‌شود.
همان‌طور که از نام آن پیداست؛ این دستگاه از طریق ارتباط تلفنی و یا شبکه‌ای (که در ادامه توضیح کاملی در مورد تفاوت این دو می‌دهیم)، مبلغ کالای خریداری شده را به بانک مد نظر فروشنده انتقال می‌دهد. با این وجود در هر نقطه‌ای فروش می‌تواند فرآیند ساده‌ای را طی کند؛ اما این تمام امکان یک دستگاه کارت‌خوان نیست. با این دستگاه می‌توانید به‌راحتی موجودی کارت خود را بدانید و یا قبوض ماهیانه خود را به‌راحتی هرچه تمام‌تر پرداخت کنید. خرید شارژ نیز دیگر خدمتی است که در دستگاه‌های کارت‌خوان انجام‌پذیر است. برای راهنمای خرید کارت‌خوان لازم است تا دانسته‌های خود را در این زمینه افزایش دهیم.

مقاله کارتخوان

تاریخچه دستگاه کارت‌خوان در جهان:

ویلیام بروبک در سال ۱۹۷۴ اولین کارت‌خوان را ساخت و یا به نوعی اختراع کرد. این کارت‌خوان در فروشگاه مک دونالد استفاده شد. در این دستگاه یک کلید برای انواع غذاها بود و یک کلید برای تعداد سفارش! بدین ترتیب اولین دستگاه پوز در جهان ساخته شد. البته نه با شکل امروزی اما می‌توان صاحب اختراع دستگاه پوز با کارایی امروزی را جیمز ریتتی صاحب یک رستوران در آمریکا دانست که در سال ۱۹۸۱ دستگاه کارت‌خوان با کاربردی مشابه کاربرد فعلی را اختراع کرد.
جورج والنر اهل مجارستان نیز در ۱۹۸۲ میلادی تولید دستگاه‌های کارت‌خوان پردازه را آغاز کرد و موفق شد در ۱۹۸۸ با آمریکن اکسپرس قراردادی را امضا کند تا دستگاه‌هایش را در ایالات متحده آمریکا عرضه نماید.

تاریخچه دستگاه کارتخوان در ایران:

همان‌طور که میدانید خود پردازها دستگاه‌هایی هستند که امروزه در قسمت ورودی بانک‌ها دیده می‌شوند و با وارد کردن کارت در آنها می‌توان از خدمات این دستگاه استفاده کرد. در سال 1350، شش دستگاه خود پرداز وارد ایران شد اما به دلیل عدم آمادگی جامعه و نبودن بستری برای استفاده از آن، این پروژه عملاً با شکست مواجه شد اما در دهه 70، با اقدام بانک‌های کشور مبنی بر صدور کارت‌های عابر بانک، تحول ایجاد شد و عملاً پرداخت‌ها و معاملات شکل تازه‌ای به خود گرفت. هرچند این تغییر برای نسلی که پول را به اسکناس و سکه می‌شناختند سخت بود اما به‌تدریج اتفاقی که می‌بایست زودتر رخ می‌داد، بالاخره به وقوع پیوست.پس از فراگیر شدن کارت‌های عابر بانک در میان مردم و به نوعی همه‌گیری استفاده از این کارت‌ها، نظام بانکی کشور جهت تسریع

در امور بانکی و چرخه اقتصادی، شش‌صد دستگاه پوز درسال 1376 توسط بانک ملی وارد ایران کرد.این آغاز مسیر کارت‌خوان‌ها در ایران بود اما همچنان استفاده از این دستگاه‌ها به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌های لازم با محدودیت روبرو بود تا درنهایت در سال ۱۳۸۴، موضوع اتصال پایانه فروش به کارت‌خوان بانکی در دستور کار قرار گرفت.
اوج استفاده از دستگاه کارت‌خوان در ایران و به نوعی تولد دوباره دستگاه پوز با ورود شاپرک به سیستم بانکداری الکترونیک کشور در سال ۹۰ اتفاق افتاد. این بار رسماً پرداخت‌های نقدی جای خود را به کارت‌های بانکی و پرداخت از طریق دستگاه‌های پوز دادند.
در سال ۹۸ نیز با ایجاد زیرساخت‌های بانکی مناسب، کارت‌خوان یا همان دستگاه پوز رسماً جای پول نقد را گرفت.

pos story

دستگاه کارت‌خوان چگونه کار می‌کند؟

پشت سادگی استفاده از دستگاه کارتخوان فرآیند نسبتاً پیچیده‌ای پنهان شده است و وجود همان زیرساخت است که این پیچیدگی در چند ثانیه انجام می‌پذیرد.
پس از کشیدن کارت و وارد کردن رمز و مبلغ، اطلاعات حساب مشتری از طریق سیستم ارتباطی (خط تلفن و یا شبکه) به سرور شبکه شتاب ارسال می‌شود. شتاب پس از تشخیص بانک صادرکننده، درخواستی مبنی بر انجام عملیات ارسال می‌کند. پس از استعلام و ارجاع درخواست در بانک، در همان لحظه بانک مبلغ تراکنش را از حساب مشتری کسر کرده و جوابی مبنی بر انجام موفق عملیات به شتاب ارسال می‌کند.

چرا باید از کارت‌خوان استفاده کنیم؟

اگر صاحب کسب و کاری هستید استفاده از دستگاه کارت‌خوان از اجاره کردن مغازه برای شما واجب‌تر است. سند این حرف دست‌فروش‌های شریفی هستند که اگرچه محلی را برای ارائه کالای خود اجاره و یا خریداری نکرده‌اند اما صاحب یک دستگاه کارت‌خوان هستند؛ اما پیدا کردن فروشنده‌ای که دستگاه کارت‌خوان نداشته باشد به‌سختی یافتن سوزنی است در انبار کاه!
تمام موارد بالا ازجمله عدم استفاده افراد از پول نقد، مشکل جابجایی پول نقد، افزایش احتمال سرقت در صورت نگهداری پول نقد در محل کار، رند نبودن قیمت اجناس و … دلایلی توجیه‌پذیر برای استفاده از دستگاه کارت‌خوان باکیفیت توسط فروشنده‌ها می‌باشد.

انواع مدل‌های دستگاه کارتخوان

کارت خوان بی سیم

دستگاه کارتخوان بی‌سیم

این دسته از دستگاه‌های کارت‌خوان در بستر تلفن همراه به شبکه بانکی متصل می‌شود. تنوع اپراتورهای تلفن همراه و افزایش کیفیت خدمات آنها باعث افزایش تقاضا برای این سرویس و این نوع از دستگاه‌های کارت‌خوان شده است. از این دستگاه پوز اغلب در فروشگاه‌های بزرگ که سیستم پخش سیار دارند و همچنین در شرکت‌های پخش استفاده می‌شود. محل‌هایی که دسترسی به سایر خطوط ارتباطی به سهولت امکان‌پذیر نیست دیگر مقصد این گونه از دستگاه‌ها می‌باشد. قابلیت حمل آسان و عدم محدودیت به مکان، انجام تراکنش با سرعت‌بالا و طول عمر باتری از خصوصیات دستگاه کارت‌خوان بی‌سیم است.

کارتخوان ثابت

دستگاه کارتخوان تلفنی

این نوع از دستگاه‌های کارت‌خوان با خطوط تلفن به شبکه بانکی وصل می‌شوند. هرچند استفاده از آنها رایج است اما بیشتر برای مکان‌هایی با حجم تراکنش محدود مناسب است. این دستگاه‌ها به کارت‌خوان ثابت هم معروف هستند و معمولاً سرعت پایین (بیشتر از ۱۰ ثانیه برای هر تراکنش) دارند.

کارتخوان شبکه ای

دستگاه کارتخوان شبکه‌ای lan

در این دسته از دستگاه‌ها، اینترنت بستری است که در آن کارت‌خوان به شبکه بانکی وصل می‌گردد. سرعت عملکرد بالا در انجام تراکنش، مزیتی است که باعث استفاده از این نوع از دستگاه‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز خرید با حجم تراکنش بالا شده است؛ زیرا در این فروشگاه‌ها به علت تعداد مشتریان، سرعت اهمیت بالایی دارد. همچنین در مکان‌هایی که دسترسی به خط تلفن با محدودیت مواجه است از این دستگاه‌های پوز استفاده می‌شود. از ویژگی‌های آن می‌توان به سرعت کمتر از ۲ ثانیه در تراکنش، عدم وابستگی به خط تلفن و انجام تراکنش با استفاده از بستر اینترنت اشاره نموند.

کارتخوان wifi

دستگاه کارتخوان شبکه‌ای (wifi)

در این نوع از کارت‌خوان‌ها اتصال در بستر شبکه وایفای صورت می‌گیرد. عدم نیاز به اتصالات مخابراتی اضافی، راحتی پرداخت توسط مشتریان و جلوگیری از شلوغی صندوق‌های پرداخت از ویژگی‌های این دستگاه کارت‌خوان است. این مدل کارت‌خوان دارای باتری و مناسب رستوران‌ها و مراکز خرید می‌باشد.

کارت خوان کوچک

دستگاه کارتخوان موبایلی

اتصال در این نوع کارت‌خوان‌ها نیز در بستر وایفای است. نسل جدیدی از دستگاه‌های کارت‌خوان با ابعاد بسیار کوچک و جیبی که با استفاده از اپلیکیشن آپ، خدمات پرداخت را انجام می‌دهد. این نوع پایانه دارای رسید کاغذی نیست و تاییدیه پرداخت توسط پیامک ارسال می‌شود

کارتخوان اندرویدی

دستگاه کارتخوان اندرویدی

در دستگاه پوز اندرویدی شما تنها یک دستگاه کارت‌خوان ندارید!
جدیدترین فناوری در این حوزه، کارت‌خوان‌های اندرویدی است که به نوعی تمام امکانات لازم برای کسب و کار شما را دارد. نمایشگر لمسی، دوربین، چاپگر، اسکنر 2 بعدی، وایفای، جی پی آر اس، بلوتوث، rfid، قابلیت اضافه کردن کارت حافظه، قابلیت اضافه کردن نرم‌افزارهای آندرویدی و … امکاناتی است که این نوع از دستگاه‌های کارت‌خوان را به تلفن همراهی هوشمند مبدل کرده است

مزایا و معایب کارتخوان

اما حال وقت آن است تا با ذکر ویژگی‌ها و بررسی مشکلات استفاده از دستگاه کارت‌خوان، دید کامل‌تری نسبت به تأثیر آن بر زندگی روزمره پیدا کنیم.از ویژگی‌های

دستگاه کارت‌خوان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• عدم حمل پول نقد اضافی و کاهش موارد سرقت
• کاهش خطای انسانی (عمدی یا سهوی) در شمردن و انتقال پول
• رفع مشکل نداشتن پول خرد و سهولت در خرید اجناسی با قیمت‌های غیر رند
• رفع مشکل حضور در صف بانک و واریز وجه نقد در حساب
• رفع مشکل انتقال پول‌های زیاد به بانک و کاهش هزینه در انتقال پول به بانک
• عدم لمس اسکناس به‌عنوان یکی از آلوده‌ترین اشیاء
• برطرف شدن مشکل پول تقلبی و کاهش سودجویی افراد سودجو
• استفاده از رسید بانک به‌عنوان یک سند معتبر با تاریخ و مبلغ تراکنش شده
• استفاده از خدماتی از قبیل خرید شارژ، پرداخت قبض، گرفتن موجودی و…

از معایب دستگاه کارت‌خوان نیز می‌توان موارد زیر را برشمرد:

• وابستگی به باتری و عدم امکان استفاده در صورت اتمام شارژ
• داشتن طول عمری مشخص
• احتمال هک شدن
• هزینه تعمیرات و نگهداری

هرچند با خرید یک دستگاه کارت‌خوان خوب از یک فروشگاه مطمئن، مزایای کارت‌خوان برای شما پررنگ‌تر و معایب آن کمرنگ خواهد شد.

دستگاه کارت‌خوان از لحاظ طول عمر و گارانتی به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

علاوه بر نحوه نگهداری دستگاه‌های کارت‌خوان، نکته مهم دیگر این است که قصد دارید کدام دستگاه پوز را بخرید؟ اصلاً چند نوع دستگاه پوز وجود دارد؟ عمر مفید دستگاه کارت‌خوان چقدر است؟
بر اساس مقدار استفاده، دستگاه‌های کارت‌خوان به سه دسته آکبند، استوک و ریفر شده تقسیم می‌شوند.

دستگاه کارت‌خوان آکبند:

این دستگاه‌ها در کارخانه تولید می‌شوند و دارای تاییدیه‌های مخصوصی هستند. مشخصات آنها بر روی جعبه درج شده است و بسته‌بندی باکیفیتی دارند به گونه‌ای که آکبند بودن آنها کاملاً مشخص است.

دستگاه کارت‌خوان استوک:

برخلاف باور عموم که واژه استوک را به دست‌دوم تعبیر می‌کنند، این کلمه در تجارت معنای دیگری دارد. تصور کنید شما لپ‌تاپی را خریداری کرده‌اید که ضمانت بی قید شرط برای مرجوعی تا یک ماه را دارد. خدمتی که در همین لحظه دیجی کالا بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی کشور ارائه می‌دهد (البته با مدت زمان محدودتر) به هر دلیلی لپ‌تاپ باب میل شما نبوده است و قصد مرجوع کردن آن را کرده‌اید. آیا شرکت سازنده این لپ‌تاپ، آن را دور می‌اندازد؟ قطعاً چنین نیست. این دستگاه با بررسی مجدد توسط تیم فنی مجدداً بسته‌بندی می‌شود و با عنوان کالای استوک به مشتری بعدی فروخته می‌شود. اینکه یک دستگاه استوک با قیمت و با عنوان دستگاه آکبند فروخته شود اصلاً اخلاقی نیست؛ اما در نظر داشته باشید که اجناس استوک می‌توانند بهینه‌ترین خرید برای شما باشند زیرا هم قیمت کمتری از دستگاه‌های آکبند دارند هم به عبارتی در حد نو هستند!

دستگاه کارت‌خوان ریفر شده:

اما دستگاه‌های ریفر شده همان کالاهای دست‌دوم هستند. پوزهایی که برای مدت قابل‌توجهی مورد استفاده قرار گرفتند و سپس به دلیل خرابی یا کهنه شدن، مرجوع شدند؛ اما این کارت‌خوان‌ها با همان خرابی به مشتری بعد ارائه نمی‌شوند. این پوز‌ها پس از تعمیر و بازسازی مجدداً به چرخه استفاده برمی‌گردند. البته به دلیل تعویض بعضی از قطعات، عملاً گارانتی در این سری از دستگاه‌های پوز معنایی ندارد.

اما نکته پراهمیت دیگر به نحوه استفاده شما از یک دستگاه کارت‌خوان برمی‌گردد. در این قسمت نکاتی را جهت افزایش طول عمر دستگاه پوز ارائه می‌دهیم که شنیدن آن خالی از لطف نیست.
بررسی و چک کردن دستگاه در هنگام تحویل
گرفتن مشاوره از یک متخصص و بررسی مقالات متعدد در زمینه چگونگی استفاده از دستگاه کارت‌خوان
تمیز نگه داشتن دستگاه کارت‌خوان
نگهداری صحیح از باتری
ثابت نگهداشتن محل کشیدن کارت برای اینکه کارت‌خوان نیفتد و ضربه نبیند
بررسی آن توسط تعمیرکار در بازه‌های زمانی خاص
و…

psp چیست و چگونه می‌توان از خدمات آنها استفاده کرد؟

این شرکت‌ها واسطی میان بانک و پذیرنده (افرادی که دستگاه کارت‌خوان دارند) هستند. شرکت‌های PSP هم واردکننده دستگاه کارت‌خوان هستند و هم ارائه‌دهنده خدمات این حوزه می‌باشند. همچنین به کمک اپلیکیشن‌هایی باعث نشستن پول در کارت بعد از تراکنش می‌شوند.
فرض کنید شما می‌خواهید از یک فروشنده دستگاه کارت‌خوان، این دستگاه را تهیه کنید. در این لحظه آن فرد اطلاعاتی را از شما می‌گیرد و آن را به یکی از شرکت‌های psp که طرف قرارداد خودش هست ارائه می‌دهد. آن شرکت تمام اطلاعات را برای شبکه الکترونیکی پرداختی کارتی (شاپرک) ارسال می‌کند. اگر تمام استعلام‌ها صحیح بود و مانعی وجود نداشت، شاپرک به شرکت psp تائید می‌دهد و آن شرکت هم به فردی که دستگاه کارت‌خوان را به شما ارائه می‌دهد تائید داده و درنهایت اپلیکیشن همان شرکت psp روی کارت‌خوان نصب می‌شود و دستگاه پوز برای شما قابل استفاده است.
از شرکت‌هایی که به این گونه واسط میان فروشنده دستگاه کارت‌خوان و شبکه الکترونیکی پرداختی کارتی (وابسته به بانک مرکزی) هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آسان پرداخت پرشین

ُasanpardakht

الکترونیک کارت دماوند

ecd

به پرداخت ملت

behpardakht

پرداخت الکترونیک پاسارگاد

pasargad

پرداخت الکترونیک سامان

samanpardakht

پرداخت نوین آرین

pardakht novin

تجارت الکترونیک پارسیان

parsiyan psp

پرداخت الکترونیک سداد

sadadpsp

سایان کارت

سایان کارت

فن آوا کارت

فن آوا کارت

کارت اعتباری ایرانکیش

ایرانکیش

پرداخت الکترونیک سپهر

شرکت سپهر

قیمت دستگاه کارت‌خوان

قیمت کارتخوان

دستگاه‌های کارت‌خوان اگرچه متنوع هستند اما بازه قیمتی آنها مشخص است. هزینه‌ای که برای یک دستگاه کارت‌خوان معمولی باید پرداخت کنید از 1 میلیون شروع می‌شود. این بازه نهایتاً تا 5 میلیون تومان ادامه دارد و بعد از آن دستگاه‌های پوز اندرویدی هستند که قبل‌تر توضیحات کاملی راجع به این کارت‌خوان‌ها داده شد. بازه قیمتی پوزهای اندرویدی نیز از 5 میلیون تا 7 میلیون تومان متغیر است. اگر سؤال ذهن شما این است که چگونه قیمت خرید کارت‌خوان را بهینه کنیم؟ پاسخ واضح است. تنها انتخاب یک مجموعه با قیمت مناسب و البته خدمات بی‌نظیر است که می‌تواند موجب کاهش هزینه‌ها برای شما باشد.

بهترین ارائه‌دهنده دستگاه کارت‌خوان

حال که با نحوه کار دستگاه‌های کارت‌خوان و فرآیندی که از لحظه کارت کشیدن تا واریز پول به حساب سپری می‌شود؛ آشنا شدیم لازم است تا بهترین ارائه‌دهنده دستگاه کارت‌خوان را بشناسیم. پیشرو اسمارت با سابقه‌ای طولانی بهترین مجموعه‌ای است که در ارائه دستگاه‌های کارت‌خوان یا پوز فعالیت دارد. خدمات بی‌مانندی که در پیشرو اسمارت وجود دارد اجازه انتخاب دیگری را برای کاربران نگذاشته است. این را مد نظر قرار دهید که پیشرو اسمارت، تنها یک وب‌سایت ارائه‌دهنده کارت‌خوان نیست. خدمات دیگری که در این شرکت وجود دارد، پیشرو اسمارت را تبدیل به یک مرجع برای تمام امور، خدمات، تعمیرات و ملزومات کارت‌خوان کرده است.

خرید اینترنتی کارتخوان

مزایای خرید از فروشگاه اینترنتی پیشرو اسمارت

در ابتدا به این مهم توجه کنید که پیشرو اسمارت با تمام شرکت‌های psp که پیش‌تر معرفی شدند ارتباط دارد و از خدمات تمام این مجموعه‌ها برای مشتریان خود استفاده می‌کند. در پیشرو اسمارت مشتری نه‌تنها کارت‌خوان خود بلکه این قدرت اختیار را دارد که شرکت psp را هم خود انتخاب کند!
در پیشرو اسمارت شما تنها صاحب یک دستگاه کارت‌خوان نمی‌شوید بلکه علاوه بر آن، تمام ملزوماتی مثل کیف باکیفیت کارت، قطعات دستگاه پوز، لوازم جانبی مثل پاور بانک مناسب برای کارت‌خوان، باتری دستگاه پوز، دکمه صفحه‌کلید، در و محفظه قاب و… را با قیمتی استثنائی خریداری می‌کنید؛ همچنین فعال‌سازی دستگاه کارت‌خوان در پیشرو اسمارت به‌صورت رایگان انجام می‌گردد و در این مجموعه علاوه بر 6 ماه گارانتی تعویض یا مرجوعی، 6 ماه پشتیبانی رایگان برای دستگاه کارت‌خوان خود را دارید. تیم پشتیبانی پیشرو اسمارت با سرعت پاسخ‌دهی بالا، تمام پرسش‌ها، درخواست‌ها و تیکت‌های شما را در کمترین زمان ممکن و در همان روز پاسخ می‌دهند. علاوه بر این، گروه پشتیبانی در هر ماه یک تماس با مشتری برقرار می‌کند و سؤالاتی در مورد نحوه کارکرد دستگاه، بررسی فنی پوز، مشاوره رایگان و درصد رضایت شما را تحلیل و پردازش می‌کند. با این سیستم دیگر مشتری ناراضی برای پیشرو اسمارت وجود ندارد! همچنین شما می‌توانید قبل از خرید، از مشاوره رایگان این مجموعه بهره‌مند شوید. همچنین گارانتی 5 روزه با عودت وجه برای تمام دستگاه‌های کارت‌خوان وجود دارد. اطمینان، هدیه‌ای گران‌بها است که در کنار دستگاه کارت‌خوان از پیشرو اسمارت دریافت می‌کنید. خدمت دیگری که این مرجع ارائه دستگاه کارت‌خوان ارائه می‌دهد؛ تعمیرات هر نوع دستگاه پوز است. در این مجموعه تیم فنی حتی کارت‌خوان‌هایی را که از پیشرو اسمارت تهیه نکرده‌اید را تعمیر می‌کنند. پس جدا از ارائه دستگاه پوز، شما می‌توانید به‌عنوان یک تعمیرکار متخصص برای دستگاه کارت‌خوان خود، روی این مجموعه حساب کنید. شگفت‌انگیزتر از تعمیر دستگاه کارت‌خوان این است که این خدمات با کمترین هزینه و در سریعترن زمان ممکن برای شما صورت می گیرد.
در قسمت خرید از طریق سایت، تمام تشریفات و زحماتی که به دوش مشتری است حذف می‌گردد تا فرد درخواست دهنده کارت‌خوان در بستری ساده و به راحت‌ترین حالت ممکن دستگاه کارت‌خوان خود را تحویل بگیرد. در نظر داشته باشید در هر روز که درخواست خود را ثبت کنید، در همان روز از مجموعه با شما تماس برقرار می‌شود.
رسالت پیشرو اسمارت جدا از فروش محصولات خود، ارتقای کسب و کار شماست.

شرایط داشتن دستگاه کارت‌خوان

در حال حاضر شرایط داشتن کارت‌خوان دیگر پیچیدگی‌های قبل را ندارد اما این مهم وابسته به تصمیم صحیح شما در انتخاب ارائه‌دهنده دستگاه کارت‌خوان می‌باشد. حتی اگر مجموعه از لحاظ اعتبار در سطح بالایی قرار داشته باشد اما به رفاه حال کسانی که قصد تهیه کارت‌خوان را دارند فکر نکند؛ از لحظه درخواست فرآیند تا راه‌اندازی کارت‌خوان، زمان زیادی طول می‌کشد. در پیشرو اسمارت تنها ارائه مدارک با شماست و در هیچ مرحله‌ای درگیر فرآیندهای تشریفاتی دریافت کارت‌خوان نمی‌شوید و می‌توانید آسان‌ترین راه گرفتن دستگاه کارت‌خوان را تجربه کنید. داشتن یک حساب بانکی، ارائه صفحه اول شناسنامه و کارت ملی و پر کردن فرم‌های لازم در یک مرحله، تمام ‌کاری است که در پیشرو اسمارت به عهده شما است.

شرایط دریافت کارتخوان

دستگاه کارت‌خوان مناسب برای هر کسب و کار

در گام اول لازم است تا به این نکته توجه کنید که دستگاه کارت‌خوان نیز یک کالای سلیقه‌ای است. شاید پیشنهاد فروشنده و مشاوره و مطالعه‌هایی که در خرید دستگاه کارت‌خوان می‌کنید روی تصمیم شما تأثیر بگذارد اما در نظر داشته باشید اولین و آخرین فردی که می‌تواند کارت‌خوان کسب و کار شما را تعیین کند، خود شما هستید!
در این قسمت توضیحاتی برای انتخاب دستگاه کارت‌خوان مناسب هر کسب و کار به شما ارائه می‌دهیم.
برای مشاغل ثابتی نظیر مغازه‌ها و فروشگاه‌ها، هم دستگاه‌های سیار و هم دستگاه‌های ثابت مناسب هستند.
در رستوران‌ها و مکان‌هایی که احتیاج به تعامل بیشتری با مشتری دارند و همچنین قصد ارائه فاکتور دارند؛ دستگاه کارت‌خوان اندرویدی بهترین گزینه می‌باشد.
در مشاغل سیار مثل پیک‌های موتوری، دست‌فروش‌ها و … نیز دستگاه سیار سیم‌کارتی به دلیل حفظ شارژ بالا و سرعت مناسب تراکنش، کاربرد زیادی دارند.

کارتخوان برای همه صنف ها

کارت‌خوان برای اتباع خدمتی متفاوت در پیشرو اسمارت

خدمت دیگری که پیشرو اسمارت را از تمام مجموعه‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند متمایز می‌کند؛ ارائه دستگاه کارت‌خوان به اتباع خارجی است. مدارک اقامتی مثل پاسپورت و داشتن یک حساب بانکی برای داشتن کارت‌خوان اتباع خارجی کافی است.

کارتخوان برای اتباع

خرید آنلاین دستگاه کارت‌خوان در پیشرو اسمارت

در بزرگ‌ترین مرجع ارائه دستگاه کارت‌خوان، این امکان برای شما وجود دارد که خرید آنلاین کارت‌خوان را از طریق سایت انجام دهید. وقتی سفارش خود را در سایت ثبت می‌کنید؛ از شرکت با شما تماس گرفته می‌شود. پس از مشاوره رایگان تیم تخصصی پیشرو اسمارت و انتخاب شرکت psp، شرکت با توجه به psp انتخابی شما، مدارک لازم را به شرکت مذکور ارسال می‌کند و طی دو الی سه روز کاری، دستگاه کارت‌خوان شما آماده است. در این مرحله از دستگاه کارت‌خوان تست گرفته می‌شود و فیلم تست برای شما ارسال می‌گردد و درنهایت دستگاه برای شما ارسال میشود. فرآیندی ساده که پیچیدگی‌های آن توسط پیشرو اسمارت انجام شده است.

فروشگاه دستگاه کارتخوان

چکیده:
در این مقاله دانستیم دستگاه کارتخوان و انواع آن چیست؟ و چه ویژگی‌هایی دارد. پس از بررسی جزئیات دیگر به بررسی بهترین ارائه دهنده دستگاه کارتخوان پرداختیم و دانستیم در پیشرو اسمارت خدماتی وجود دارد که این مجموعه را از سایر ارائه دهنده های دستگاه کارت‌خوان متمایز می‌کند. همچنین این مجموعه تنها یک فروشنده دستگاه پوز نیست بلکه تمام خدمات، تعمیرات، لوازم جانبی و ملزومات دستگاه پوز را ارائه می‌دهد. اینک پس از مطالعه این مقاله با دید باز‌تری می‌توانید دستگاه کارت‌خوان محبوب خود را انتخاب کرده و آن را در پیشرو اسمارت سفارش دهید.